O nas

O nas

Działając w imieniu Mikrokasa S.A. w restrukturyzacji zawiadamiamy, żepostanowieniem z dnia 10.07.2020 roku Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ w Gdańsku Wydział VI Gospodarczy w sprawie VI GR 16/20 postanowił:

1. otworzyć przyspieszone postępowanie układowe Mikrokasa spółki akcyjnej z siedzibą w Gdyni, 81–366 Gdynia ul. Stefana Batorego 28-32, KRS 0000387861,

2. wyznaczyć nadzorcę sądowego Agnieszkę Wilk, nr licencji doradcy restrukturyzacyjnego - 241;

3. jako podstawę jurysdykcji wpisać art. 3 rozporządzenia parlamentu europejskiego i rady (UE) nr 2015/848 z dnia 20 maja 2015 r. w sprawie postępowania upadłościowego (Dz. Urz. WE L 141 str.19) i określić, że postępowanie ma charakter główny.

Obecnie postępowanie prowadzone jest pod sygnaturą akt VI GRp 10/20.

Mikrokasa S.A. w restrukturyzacji jest instytucją pożyczkową, która działa na rynku od 2006 roku. Jesteśmy sygnatariuszem Kodeksu Dobrych Praktyk dla firm zrzeszonych w Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Otrzymaliśmy tytuł Firmy Przyjaznej Finansowo dzięki Klientom, którzy ocenili naszą firmę jako godną zaufania.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w sektorze finansowym i zależy nam, aby Klienci świadomie i bezpiecznie korzystali z naszej oferty. W swoich działaniach kierujemy się rzetelnością i uczciwością, zgodnie z prawem i zasadami dobrych praktyk.

Ofertę wyróżnia indywidualne podejście i elastyczne warunki pożyczki, dopasowane do oczekiwań i możliwości naszych Klientów.

Posiadamy certyfikaty jakości

Fpk logo big

Historia Mikrokasy

2006

Początek

Początek działalności na rynku pożyczek gotówkowych jako spółka cywilna FART.

2009

Spółka Mikrokasa

Przekształcenie firmy w spółkę MIKROKASA sp.z o.o., dynamiczny rozwój, pozyskiwanie nowych Klientów.

2011

Poszerzamy horyzonty!

Zawiązanie spółki akcyjnej MIKROKASA S.A., zmiana systemu sprzedaży, poszerzenie oferty na teren całego kraju.

2011

Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce

Nawiązanie współpracy z ZPF, MIKROKASA S.A., staje się sygnatariuszem Kodeksu Dobrych Praktyk dla firm zrzeszonych w ZPF.

2013

Firma Przyjazna Finansowo

Uzyskanie godła Firmy Przyjaznej Finansowo, klienci ocenili firmę jako godną zaufania.

2013

Debiut w rynku Catalyst

Emisja obligacji i debiut na rynku Catalyst.

2019

Laur eksperta

Uzyskanie znaku jakości dla produktu konsolidacyjnego przyznany przez Kapitułę złożoną z naukowców najbardziej prestiżowych polskich uczelni.

2019

Przedsiębiorstwo Przyszłości

Uzyskanie certyfikatu "Przedsiębiorstwo Przyszłości", w którym Mikrokasa S.A. została wyróżniona za nowoczesność, innowacyjność i nowatorskie podejście do prowadzenia biznesu.

2019

Odpowiedzialny pożyczkodawca Loan Magazine

Uzyskanie certyfikatu "Odpowiedzialny pożyczkodawca Loan Magazine".